Merkezim Her Yerde Programı ve Yaz Kur'an Kursları

24 Temmuz 2018 Salı
Merkezim Her Yerde Programı ve Yaz Kur'an Kursları

Diyanet İşleri Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde, Yaz Kur’an kurslarını spor ve sanatsal faaliyetlerle renklendiriyor.  “Merkezim Her Yerde‘’ isimli programla, köylerde imkanları kısıtlı olan çocuklar için ya sosyal etkinlikler ayaklarına götürülüyor, ya da çocuklar ilçe merkezlerine götürülerek özel tesislerde keyifli saatler yaşıyor.

Yaz Kur’an Kursu kursiyerleri ilçe stadında etkinliklere katıldı

Köy ve mahallelerdeki 'Yaz Kur’an Kurslarına' katılan çocukların, eğitimle birlikte sosyal ve sportif etkinliklerle buluşturulmasını amaçlayan projenin uygulandığı bölgelerden biri de Ordu’nun Çatalpınar ilçesi. Milli ve manevi değerlerini verebilmek için imam arkadaşlarımız ve bütün Diyanet câmiası elinden geldiği kadar azimle ,gayretle sabırlı bir şekilde bu görevi yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımız sadece Kur’an kursunda sıkılmaması açısından böyle bir etkinlik  düzenledik.

Etkinlikler ya köylere, mahallelere götürülüyor, ya da çocuklar sosyal tesisler veya spor merkezlerine taşınıyor. Çatalpınar ilçesine bağlı Kur'an kurslarında eğitim gören 250 öğrenci de bu kapsamda ilçe stadında buluştu;

"Gençlik merkezine gelemeyen, gençlik merkezi müdürlüklerinin imkânlarından yararlanamayan gençlerin ayağına bizzat gençlik merkezi olarak bizler gidiyoruz. Gençlerimiz ve öğrencilerimiz burda çok farklı etkinlikler, sportif faaliyetler, sanatsal faliyetler ve yarışmalar yaparak farklı ve eğlenceli bir gün geçiriyorlar. 

Gönüllülerle birlikte futbol, bedmington ve satranç  oynadılar. İp atlayıp yumurta ve çuval yarışı yaptılar. Ebru da yapan çocuklara, çeşitli ödüller verildi. Program keyifli türkülerle son buldu.