Mevlid-i Nebi Haftası

6 Kasım 2019 Çarşamba

Yüce Peygamberimiz’in (s.a.s) doğumunun sene-i devriyesinin heyecanını yaşamaya başladık. Zira, cuma günü iki cihan güneşi Peygamber Efendimiz’in (s.a.s) 1447’inci doğum yıldönümünü kutlamaya başlayacağız. O kutlu güne denk gelen, RebiülEvvel ayının 12’inci gecesi; yani 19 Kasım Pazartesi gecesi ise Mevlid Kandili’ni idrak edeceğiz. Diyanet İşleri Başkanlığı cuma günü başlayacak olan Mevlid-i Nebi haftasında, çeşitli programlar düzenleyecek. Bu yılın Mevlid-i Nebi temasını da hatırlatalım; “Peygamberimiz ve Gençlik”

2018 yılı Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri cuma günü başlıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı hafta çerçevesinde önemli etkinlikler düzenleyecek. 17 Kasım Cuma günü başlayacak olan etkinliklerin açılış programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla İstanbul’da yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak bu yıl Mevlid-i Nebi haftasının temasının “Peygamberimiz ve Gençlik” olduğunu hatırlattı.

Albayrak, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak gençlik aksiyonunu ve heyecanını önemli ve anlamlı alanlara yönlendirmek istiyoruz” dedi.

Mevlid-i Nebi haftası etkinlik planlamaları, tanıtım ve bilgilendirme amaçlı olarak bir internet sitesi de kuruldu. www.mevlidinebi.diyanet.gov.tr adresinden programlar hakkında bilgi almak mümkün.