Minik Onay hafızlık hikayesini Diyanet TV’ye anlattı...

2 Ağustos 2021 Pazartesi
Minik Onay hafızlık hikayesini Diyanet TV’ye anlattı...

Minik Onay hafızlık hikayesini Diyanet TV’ye anlattı... 

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Küçük Hafızlar" belgeselinde Musa Emin Onay'ın hafızlık hikayesi ele alındı. 

“Küçük Hafızlar”da hafızlığa devam eden ve hafızlığını tamamlayan çocukların hafızlık hikayeleri, aileleri, hocaları ve hafızlık süreci öğrenciler tarafından izleyiciye aktarılıyor.

Kur'an kursuyla hafızlık serüvenine başlayan Musa Emin Onay, 12 yaşında ve hafızlık kursuna devam ediyor. Ailesinin ve hocalarının desteğiyle hafızlığına devam ettiğini söyleyen Onay, ileride onu hafızlığa hazırlayan hocaları gibi Kur'an Kursu Öğreticisi olmak istiyor.

Kur’an-ı Kerim’i önce yüzünden okumayı öğrenen Onay mahreç ve tecvid derslerinin ardından 2020 Şubat ayında hafızlık derslerine başlamış. Onay, okulunun yanı sıra Kur’an-ı Kerim dersleri de almış.

“Gökyüzünü yıldızlar, yeryüzünü hafızlar süsler.”  diyen Onay, ailesinin ve hocalarının her zaman eğitimine önem verdiğini ifade etti. Onay hafızlık sürecini şu sözlerle anlattı:

“Kur’an’ı yüzünden okumayı öğrendikten sonra hafızlık kursuna devam ettim. Sonrasında Kur'an-ı Kerim'in yarısını ezberledim. Benden sonra ağabeyim de Kur'an kursuna yazıldı. O da hafız olacak. Bir de ikinci sınıfa giden kardeşim var. Hepimiz hafız olmak istiyoruz. Annem, babam ve hocalarım benim için her türlü desteği veriyorlar. Ben de onların güvenini boşa çıkarmayacağım."

Onay, hafızlık yapmanın güzel bir duygu olduğunu söyleyerek yaşıtlarına tavsiyelerde bulundu. Onay şöyle devam etti:

"Kendi yaşıtlarıma şunu demek istiyorum. Hafızlık yapmak güzel bir duygudur. Derslerimi zamanında yapınca zorlanmıyorum. Herkesin bu duyguyu yaşamasını isterim. Şunu da bilin ki hafızlık bir ayrıcalıktır. Gökyüzünü yıldızlar, yeryüzünü hafızlar süsler." 

"Küçük Hafızlar" her Çarşamba saat 21.00'de Diyanet TV'de...