Öğrenciler 1200 Rakımlı Kafkasör Yaylasında Buluştu

2 Ağustos 2018 Perşembe
Öğrenciler 1200 Rakımlı Kafkasör Yaylasında Buluştu

Artvin İl Müftülüğü, Yaz Kur’an Kursları öğrencilerini büyük bir etkinlikte buluşturdu. “Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi" temasıyla eğitim dönemine başlayan yaz kurslarında, öğrencilerin moral ve motivasyonlarının artırılması amacıyla doğal güzellikleriyle ünlü bin İki Yüz rakımlı Kafkasör Yaylası'nda tanışma ve kaynaşma pikniği düzenledi.

Artvin Valiliği ile İl Müftülüğünce organize edilen pikniğe, Artvin Valisi Ömer Doğanay, İl Müftüsü Hasan Güneş, Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müftüsü Ahmet Erdem, İl merkez ve İlçelerdeki Kur'an Kurslarına devam eden yaklaşık 1000 öğrenci ile hocaları katıldı. Yaz Kur’an Kursu Öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen piknik organizasyonunda İl Müftüsü Güneş, program açılış konuşmasında; Artvin Valisi Doğanay’a, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye, misafirlere ve öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür ettikten sonra “Yaz Kur’an Kurslarında öğrencilerin fiziksel ve sosyal aktivitelere katılımlarını sağlayarak gelişimlerine katkı sağlamak, moral ve motivasyonlarını artırmak, kendilerini bir nebze de olsa eğlendirmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini geçen yıl bu alanda düzenlenen etkinliği bu yılda devam ettirdiklerini” ifade etti.

Daha sonra söz alan Vali Doğanay: Gençlerin ülkenin geleceği olduğunu belirterek “Valilik olarak, Belediye olarak, Müftülük olarak her zaman siz değerli öğrencilerimizin yanındayız. Sizleri çok seviyoruz ve önemsiyoruz. Ülkemizin geleceği sizlersiniz. Dinimizi ve Kur’an-ı Kerimi iyi öğrenin ve hayata sımsıkı sarılın. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum ve Allah’a emanet ediyorum” dedi. Kur’an Kursları öğreticileri ise verimli bir kurs dönemi geçirdiklerini, şimdi ise öğrencilerin gün boyu çeşitli oyunlar oynayarak piknikte doyasıya eğleneceklerini belirttiler.

Konuşmaların ardından başlayan etkinlikte; çuval yarışı, yumurta yarışı, halat çekme, sandalye kapmaca, farklı oyun ve eğlencelerle çocuklar doyasıya eğlendiler. Yarışmada başarılı olan öğrencilere hediyeler takdim edildi. Kafkasör Yaylası Mescidinin önünde, açık alanda öğle namazı kılındıktan sonra, başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizin ruhlarına Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Program sonunda çeşitli ikramlarda bulunulan Öğrencilerin oldukça mutlu oldukları gözlendi.