''Peygamberimizin İzinde 4 Halife'' Bu Akşam Diyanet TV’de

28 Kasım 2019 Perşembe
''Peygamberimizin İzinde 4 Halife'' Bu Akşam Diyanet TV’de

“Peygamberimizin İzinde 4 Halife” Bu Akşam Diyanet TV’de

Diyanet TV’de yayınlanan “Peygamberimizin İzinde 4 Halife” adlı programda, dört halife dönemi anlatılıyor. Programda, dört halifenin, Hz. Peygamber’in örnekliğindeki davranışları, devleti nasıl yönettikleri, güzel ahlakları, ticari hayatları ve iş ahlakları, halifelik dönemleri etraflıca ele alınıyor. 

İslam Tarihi’nin başlangıcından itibaren İslam’ın nasıl yayıldığının anlatıldığı programda, Hz. Peygamber’in öncülüğünde Mekke’den Medine’ye hicretin ardından kurulan İslam Devleti’nin siyasi ve ekonomik yapısı, halkın günlük yaşamı ve geçim kaynakları izleyiciye aktarılıyor.

“Peygamberimizin İzinde 4 Halife” nin bu akşam yayınlanacak bölümünde, Hz. Ebubekir döneminde, Kur’an-ı Kerim’in bir mushaf halinde toplatılması anlatılacak. Hz. Ebubekir’in görevlendirdiği, Zeyd bin Sâbit’in başkanlığında, Kur’ân-ı Kerîm’in bir kitap haline nasıl getirildiğine dikkat çekilecek.

“Peygamberimizin İzinde 4 Halife”, Prof. Dr. Mustafa Ağırman’ın sunumuyla, bu akşam ve her Perşembe saat 21.00’de Diyanet TV’de.