'Recep Demirkaynak ile 5 Dakika'da vatan sevgisi konuşuldu...

12 Ocak 2021 Salı
'Recep Demirkaynak ile 5 Dakika'da vatan sevgisi konuşuldu...
"Recep Demirkaynak ile 5 Dakika"da vatan sevgisi konuşuldu...

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Recep Demirkaynak ile 5 Dakika" programında bu hafta vatan sevgisi konu başlığı ele alındı.

Sanatçı Recep Demirkaynak’ın 5 dakikada, belli bir konuda yorumladığı programda; vatan sevgisi, ön yargı, ilim irfan, sofra adabı gibi çok çeşitli konular ele alınıyor.

Vatan sevgisinin anlatıldığı programda Demirkaynak; misafirperver, cömert ve insana kıymet veren bir millet olduğumuzu şu sözlerle ifade etti:

"Dünya'nın en güzel ülkesinde ve Dünya'nın en güzel insanlarıyla yaşıyoruz. Bunu, asla unutmamak lazım. Öncelikle cömertiz. İnsanlığın şanındandır cömertlik. Hesap ödemek için kavga eden tek milletiz. Çünkü misafir kıymetlidir. İnsan kıymetlidir. İkram etmeyi severiz."

Bayrağa ve vatana asla laf getirmeyeceğimizi söyleyen Demirkaynak şöyle devam etti:

"Güzel bir ülkenin güzel insanlarıyız. Vatanımıza çok düşkünüz. Bayrağımıza, vatanımıza bir laf söylendiği zaman asla töleranslı davranamayız. Hassasız bu konuda, vatansever insanlarız. Çünkü bayrağımıza ve ülkemize aşığız. O yüzden diyorum; Dünya'nın en güzel ülkesinde ve Dünya'nın en güzel insanlarıyla yaşıyoruz. Kısacası; cömertliğimizle, vefamızla, komşuluğumuzla, arkadaşlığımızla, imanımızla çok güzel bir milletiz. Çok güzel bir ülkede yaşıyoruz."

"Recep Demirkaynak ile 5 Dakika" her Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günü saat 19.45’te Diyanet TV'de...