Sağlık Bakanlığı’ndan Açıklama

28 Temmuz 2016 Perşembe

FETÖ soruşturması kapsamında görevden almalar nedeniyle, “okullar geç mi açılacak?” Sorusu gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanlığı bu soruya, “açılış tarihinde bir değişiklik yok” yanıtını verdi. Sağlık bakanlığı ise, rapor düzenlemeleri konusunda önemli bir açıklama yaptı. 

Sağlık bakanlığı, FETÖ’ye mensup olan kamu çalışanlarının adli ve idari işlemlerden dolayı istirahat raporu talebiyle kurumlara başvurabileceğinin öngörüldüğünü açıkladı. Bunun üzerine bir genelge yayımladı. 

Sağlık Raporu İçin “e-rapor” Sistemi Kullanılacak

Buna göre, raporların hazırlanmasında çok daha dikkatli davranılacak. Bundan sonra, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun "İş Göremezlik Uygulaması yani e-rapor sistemi kullanılacak.

Milli Eğitim: İddialar Gerçeği Yansıtmıyor, Okullar 19 Eylül’de Açılacak

Milli Eğitim Bakanlığı da, bugün bazı basın-yayın organlarında yer alan, okulların geç açılacağı iddialarına yanıt verdi. Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığını, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin daha önce de açıklandığı gibi 19 eylül itibariyle başlayacağını bildirdi. 

Kapatılan özel okullara yapılan kayıtlar ise iptal edildi. Milli eğitim, resmi okullara geçmek isteyenlerin nakillerinin, 30 eylül‘de yapılacağını açıkladı.