Şehitler Dualarla Uğurlandı

15 Mart 2018 Perşembe

Ordu ve Isparta’da şehit cenazeleri vardı. Afrin’de şehit olan Uzman Çavuş Taner Kart ve Ağrı’da terör operasyonunda şehit olan Uzman Çavuş Göksel Koç, dualarla ebediyete uğurlandı.

Afrin’deki 'Zeytin Dalı Harekatı' sırasında Cinderes bölgesinde teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olmuştu tankçı Uzman Çavuş Taner Kart henüz bir yıllık evliydi. Eşi, ailesi acı haberiyle yıkıldı. Şehit için Ünye ilçesi Cumhuriyet Meydanında cenaze töreni düzenlendi. Törene Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi ile binlerce kişi katıldı. Şehide tüm haklar helal edildi. Naaşı, Akkuş ilçesine bağlı tuzak mahallesi'ndeki aile mezarlığında dua ve tekbirlerle ebediyete uğurlandı.

Jandarma Uzman Çavuş Göksel Koç ise Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olmuş, 3 terörist etkisiz hale getirilmişti. Çatışma sırasında teröristlerin yola döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu o sırada yoldan geçen minibüsteki 2 çocuk yaralanmıştı. Saldırının ardından savaş helikopterleri teröristlerin bulunduğu bölgeyi ateş altına aldı. Operasyon sırasında teröristlere ait sığınaklar imha edildi.

Şehit Uzman Çavuş Göksel Koç için Isparta'da cenaze töreni düzenlendi. Keçiborlu ilçesi Kozluca köyündeki cenazeye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de katıldı. Törende üniforma giyen şehidin 4 yaşındaki kızı ecem naz yürekleri dağladı. Şehidin naaşı kozluca köyü mezarlığında toprağa verildi.