Siirt Müftülüğü'nden Örnek Bir Proje

28 Şubat 2017 Salı

Siirt Müftülüğü örnek bir projeye imza attı. Çocukların ve gençlerin camiye gelmelerini teşvik etmek amcıyla bir proje hazırladı. 7-17 yaş arası 80 çocuğu bisikletle ödüllendirdi. 

"Camiye Namaza Gel, Puanları Topla, Bisikleti Kazan…" 

Siirt Müftülüğü, çocukların namaza gelmelerini teşvik etmek amacıyla bir kampanya başlattı. 7-17 yaş arası öğrencilere yönelik kampanyayla, camiye namaz kılmak için gelen çocuk ve gençlere puan veriliyor. En çok puanı kazanan bisikletle ödüllendiriliyor.

Kampanyanın ilk ödülleri de dağıtıldı. Siirt üniversitesi merkez kampüsü bahçesinde düzenlenen törenle 80 öğrenciye bisiklet hediye edildi. Törene katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahaddin Çelebi, çocuk ve gençlere yönelik hizmetleri hatırlattı; “Genç kardeşlerimizi de camilerde görmek istediğimiz için gençlerimiz de camilerin o manevi atmosferinden istifade etsinler diye camilerimizde gençlere yönelik mekanlar ouşturmaya başladık.”

Siirt Ensar Camiinde başlatılan kampanyaya çocuklar yoğun ilgi gösteriyor. Namaza teşvik amacı taşıyan projeyi Ensar Camii İmamı Ramazan Toprak başlattı. Veliler de, çocuklarının dini bilgileri öğrenmeleri ve namaz alışkanlığı kazanmalarında projenin etkili olduğu görüşünde.