'Şimdi Yaraları Sarma Zamanı' Kampanyası

17 Şubat 2016 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlattığı “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” kampanyası sürüyor; Toplanan yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. 7 tırlık yardım Hatay’a, 1 tır da Şırnak’taki mağdurlara dağıtıldı. Öte yandan Diyarbakırlı çocukların yüzü “Hediyem kuran olsun kampanyası”yla güldü.

Hayırseverlerin desteğiyle bir kez daha ihtiyaç sahiplerinin yüzü güldü.
 

7 Tır Dolusu Yardım Hatay’da İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlattığı "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" kampanyasında toplanan 7 tır dolusu malzeme Hatay'a ulaştı. Tırlar dağıtımın yapılacağı ilçelere dualarla uğurlandı. 7 bin battaniye ve 7 bin gıda kolisinden oluşan yardımlar ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Terör mağdurlarına ulaştırılmak üzere Şırnak’a gönderilen bir tır dolusu yardım da bölgeye ulaştı. Din görevlileri, yardımların dağıtımı konusunda bilgilendirildi.

Diyarbakırlı Çocuklara 160 Adet Kur’an-ı Kerim Hediye Edildi

Diyanet’in manevi destek hizmetleri de sürüyor. Türkiye Diyanet Vakfı, “Hediyem kuran olsun kampanyası” kapsamında Diyarbakırlı çocuklara 160 adet kur’an-ı kerim gönderdi. Hediye Kur’an-ı kerimler, Çınar’da yaşayan çocuklara vakıf gönüllüleri tarafından dağıttı…