TDV’nin Ramazan Seferberliği

30 Mayıs 2018 Çarşamba

Türkiye Diyanet Vakfı Ramazan yardımlarına devam ediyor. İyilik gönüllüleri Sudan ve Sri Lanka’da muhtaçlar için iftar sofrası kurdu, gıda yardımı yaptı. Yetimler sevindirildi. Vakıf yetkilileri, Srilanka’da saldırıya uğrayan camilerde de, incelemede bulundu. Saldırıların izleri, İslam düşmanlığı adına gerçekten tüyler ürperticiydi.

Sri lanka ve Sudan’a Türkiye’den selam götürdüler, yardımlarla sevindirdiler

TDV Sri Lanka’da kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı abdurrahman çetin ve beraberindeki ekip ülkedeki müslümanlara 5 bin gıda paketi dağıttı. Sri Lanka'da dini eğitim gören medreseler ziyaret edildi. Öğrencilere ve halka hediyem Kur'an olsun" projesi kapsamında tamilce dilinde 5 bin Kur'an-ı Kerim dağıtıldı.

Sri Lanka’da 5 bin Kur’an-ı Kerim ve 5 bin gıda paketi dağıtıldı

Ekipler ülkenin Kandy bölgesine de geçti. Bölgede müslümanlar ve camiler geçtiğimiz aylarda fanatik budistlerin ve radikal grupların saldırısına uğramıştı. Tahrip edilerek kullanılamaz hale gelen ve Kuran-ı Kerimlerin dahi yakıldığı camilerin görüntüsü, dünyanın bir başka köşesinde müslümanların uğradığı vahşi saldırıları açıkça ortaya koyuyordu.

Sudan’da 10 bin kişiye iftar verildi, yetimler sevindirildi, yardımlar dağıtıldı

İftar vakti geldiğinde müminler upuzun yer sofraları etrafında toplandı. Ezanın okunmasıyla birlikte Türkiye Diyanet Vakfı’nın kurduğu sofrada iftar sevinci yaşandı. Hep birlikte oruçlar açıldı.Türkiye Diyanet Vakfı iyilik gönüllüleri, Sudan merkezli Munazzamat Aldawa Al İslamiyya Derneği iş birliğinde ülke genelinde tam 10 bin kişiye bu şekilde iftar verdi.

Vakıf Ramazan yardımlarıyla da Sudanlı ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü. 7 bin 500 kişinin yararlanabileceği 1500 gıda paketi Sudan halkına dağıtıldı. İyilik gönüllüleri Sudanlı minikleri de unutmadı. Başkent Hartum kırsalındaki yetimlere Ramazan yardımı yapıldı.