TDV’de Bayrak Değişimi

18 Mayıs 2016 Çarşamba

İsmail Palakoğlu Genel Müdürlük Görevini Mustafa Tutkun’a Devretti

Türkiye Diyanet Vakfı’nda bayrak değişimi yaşandı… 5 yıldır Türkiye Diyanet Vakfı’nın genel müdürlüğünü yürüten İsmail Palakoğlu görevini Mustafa Tutkun’a devretti. Devir teslim töreni bugün yapıldı. 

Türkiye Diyanet Vakfı’nda devir teslim töreni vardı bugün… İsmail Palakoğlu son 5 yıldır yürüttüğü genel müdürlük görevini, Mustafa Tutkun’a devretti. 

Devir teslim törenine Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, başkan yardımcıları, Türkiye Diyanet Vakfı genel müdür yardımcıları, Kagem yöneticileri ve vakıf personeli katıldı. İlk sözü Diyanet İşleri Başkanlığı yönetim hizmetleri genel müdürlüğüne atanan İsmail Palakoğlu aldı. 

İsmail Palakoğlu: " Aslında bu bir ayrılık değil Rabbim nasip etti lütfetti yine aynı hizmetle sayın başkanımızla birlikte hocalarımızla birlikte bu çalışmalarımızı TDVdeki bir odadaki değil bundan sonra inşallah DİBteki bir odada heyecanımızdan aşkımızdan sizlerin duası ve isteğiyle devam edeceğiz. TDV geçirdiğimiz süre içerisinde haklarımız birbirimize geçmiştir benden tarafı bütün hakkımız helaldir. Sizde haklarını helal edin.

Türkiye Diyanet Vakfı’nda iyilik ve hayır bayrağını genel müdür yardımcılığı görevinde önemli hizmetlere imza atan Mustafa Tutkun devraldı. 

Mustafa Tutkun:" ya Rabbi üstlendiğimiz bu ağır sorumluğu senin rızana uygun bir şekilde yerine getirmeyi nasip eyle bunu sana vesile kıl bize yardım et. Bizi esirge ve bizi nefsimizle baş başa bırakma. " 

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez görev değişikliğinin hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Mehmet Görmez:" Hepinize hayırlı olsun hepimize hayırlı olsun. Hizmetler aynı şekilde aynı hızla yola devam edecek ama Diyanetle irtibat Diyanetle insicam çok daha artarak yoluna devam edecek diye düşünüyorum.