TDV’nin Kurban Kesim Kampanyası

17 Ağustos 2017 Perşembe

İnsanlığın hizmetinde olan Türkiye Diyanet Vakfı, kurban bayramında, vekâletle kurban kesim kampanyasına ilişkin çalışmalarını sürdürüyor. Vakfın bilgilendirme toplantıları İstanbul ve Erzurum’da devam etti.

Yedi kıtada insanlığın hizmetinde olan Türkiye Diyanet Vakfı, yeryüzü mazlumlarına umut olma gayretiyle her yıl vekâleten kurban kesimi gerçekleştiriyor. Türkiye Diyanet Vakfı bu sene de gözleri yollarda Türkiye’den uzanacak bir yardım elini bekleyen ümmetin mazlumları ve mağdurlarıyla, Türk milletinin hayır, iyilik ve merhamet elini buluşturacak.

Bu sene hedef yurt içinde ve yurt dışında 275 bin kurban hissesini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak…

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Palakoğlu: “Netice itibarı ile şöyle bir baktığımızda 120 binden fazla personelimiz var. Böyle bir teşkilatız. Aslında 250 binler, 300 binler çok büyük hedefler değil.” dedi.

Türkiye Diyanet Vakfı, vekâletle kurban kesimi bilgilendirme Marmara bölge toplantısı, İstanbul’da gerçekleştirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit ise: “Gittiğimiz hiçbir yerde neden geldiniz, sizi gidi zalimler, sömürgeciler, bizi sömüreceksiniz, bizim kaynaklarımızı tarumar edeceksiniz çığlığına serzenişine muhatap olmayı bir tarafa bırakın, niçin geciktiniz, neredeydiniz denilmesi bizim ne kadar büyük bir millet ve umudun ülkesi olduğumuzu ifade etmektedir.”

Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Yaşar Yiğit ve İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz da katıldı. İstanbul'un yanı sıra Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Yalova’dan müftüler ve ilgili personeller de toplantıda hazır bulundu.

Türkiye Diyanet Vakfı, vekâletle kurban kesimi Doğu Anadolu bölge toplantısı ise Erzurum’da yapıldı. Toplantıya Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü İsmail Palakoğlu’nun yanı sıra Erzincan, Erzurum, Kars, Ağrı ve Bayburt’taki din görevlileri katıldı.

Türkiye diyanet vakfı, yurt içinde 275 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında ise 135 ülkenin 400 bölgesinde kurban kesimi yapacak. Yurt içi kesim bedeli 850, yurt dışı ise 600 Türk lirası. Bağışlar www.diyanetvakfi.org.tr ve bagis.diyanetvakfi.org.tr adreslerinden online olarak yapılabiliyor. Ayrıca il ve ilçe müftülükleri, din görevlileri, PTT şubeleri ve bütün bankalar aracılığıyla da bayramın birinci günü dâhil olmak üzere vekâlet yoluyla kurban programına katılım sağlanabilecek.