'Diyanet TV Facebook' Zirvede

19 Temmuz 2018 Perşembe

15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde Diyanet TV facebook, TV kanalları arasında birinci, facebook kanalları arasında ise 5. oldu. 15 Temmuz demokrasi ve milli irade günü vesilesiyle yapılan paylaşımlarımız, toplamda 15 milyondan fazla kişi izledi.

15 Temmuz’un yıldönümünde Diyanet TV’in facebook sayfası en çok izlenen tv oldu

15 temmuz darbe girişiminin yıl dönümü vesileyisye Diyanet TV sosyal medyada çok sayıda özel video, haber ve görsel yayınladı. Tüm bu paylaşımlar vatandaşların gönlüne dokundu. Boomsocial© verilerine göre Diyanet TV resmi facebook sayfası, darbe girişiminin yıl dönümünde TV kanalları arasında ise en çok tıklanan sayfa oldu. Tüm lider kanalları geride bırakarak açık ara 1. oldu. Türkiye genelindeki tüm facebook kanalları arasındaysa 5. Oldu.

15 Temmuz’da yaşanan acıları unutturmamak için darbe günü çekilen görüntülerden derlenen videolar sosyal medya diline uyarlanarak paylaşıldı. Onlardan biri de iki evladını vatan uğruna şehit veren bir babanın yazdığı şiirdi. O şiiri 2 milyondan fazla kişi izledi. Yine 15 temmuz gecesine ait görüntülerden oluşan bir başka videoyu yaklaşık 1,5 milyon kişi izledi.

Diyanet TV Facebook sayfasında en çok izlenen videolardan biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişiminin yıldönümünde Millet Camisindeki Kur'an tilavetiydi. Erdoğan’ın yürekleri titreten Kur'an tilavetini 1 milyon 300 binden fazla kişi izledi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın şehitler için dua ettiği mevlit programı da çok izlenenler arasındaydı.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Diyanet TV Facebook sayfasına toplamda 15 milyondan fazla kişi erişti.