Türkiye ile Nijer’in Gönüllerini Birleştirdiler

16 Ocak 2018 Salı

 “Gönüllüler” çatısı altında bir araya geldiler, dünyanın en fakir ülkelerinden Nijer’e şifa ve yardım taşıyorlar. Yüzde 80’i müslüman olan Nijer’de din ayrımı gözetmeksizin çalışma yürüten Türk yardım gönüllüleri, müthiş bir fedakarlık örneği gösteriyorlar…"Afrika’da durum gerçekten vahim, lütfen desteklerinizi esirgemeyin", diyerek insanlara çağrı yapıyorlar.

Türkiye’den kamu kurum ve kuruluşlarıyla farklı alanda faaliyet yürüten toplam 18 sivil toplum örgütü, gönüllüler çatısı altında tam 13 yıldır Nijer’e şifa ve yardım taşıyor. Sağlık alanındaki çalışmaların yanı sıra türk yardım gönüllüleri, 717 su kuyusu açtı Nijer’de. Kardeş aile kapsamında yaklaşık 21 bin keçi dağıttı. Yüzbinlerce kişiye gıda yardımında bulunuldu. Ramazan’da iftar programları düzenledi. 

İnsanlığın hala ölmediğini gösteren bu çalışmalara katılmak, Nijer’e yardım eli uzatmak isteyenler "www.gonulluler.org" sitesini ziyaret edebilirler. Nijerli kardeşlerimiz, yapılan yardımlar karşısında Türkiye’ye gönülden teşekkür ediyor.