Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu Yarın Başlıyor…

20 Kasım 2019 Çarşamba
Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu Yarın Başlıyor…

Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu Yarın Başlıyor…

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu, yarın başlayacak. Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla Antalya’da gerçekleşecek sempozyumda, bu yıl Mevlid-i Nebi için belirlenen ‘Peygamberimiz ve Aile’ konusu ele alınacak. 21 Kasım Perşembe açılışının yapılacağı sempozyum dört gün sürecek. Sempozyumun açılışı saat 20.00’de Diyanet TV’den canlı olarak ekranlara yansıyacak.

Sempozyumda, “Ailenin Önemi ve Tarihsel Süreci”, “Kur’an Perspektifinden Aile”, “Sünnet Perspektifinden Aile”, “Aileyi Ayakta Tutan Değerler”, “Aile Sorunlarına Kur’an ve Sünnetten Çözümler”, konu başlıkları alanında uzman isimlerle ele alınacak.

‘Uluslararası Mevlid-i Nebi Sempozyumu’ bu yıl için belirlenen “Peygamberimiz ve Aile” temasıyla ele alınacağı sempozyumda, Kur’an ve hadisler ışığında ideal aile modeli ortaya koyulacak. Tarihsel süreçte ve modern dünyada ailenin yaşadığı değişikliklere ve maruz kaldığı sorunlara dikkat çekilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığının aileye yönelik hizmetlerinin geliştirilmesine katkı sağlamanın amaçlandığı sempozyum, 24 Kasım Pazar günü sona erecek. “Değerlendirme Oturumu” ile sona erecek sempozyuma, Diyanet İşleri Başkanlığı üst düzey yöneticileri ve farklı illerden akademisyenler de katılacak.