Umutları Türkiye

29 Haziran 2018 Cuma

Terör örgütü YPG/PKK’nın zorla göç ettirdiği Münbiçli aileler, evlerine dönecekleri günü dört gözle bekliyor. Terör nedeniyle evini, işini, akrabalarını terk etmek zorunda kalan Münbiçliler mehmetçiğin bölgeden terörü temizlemesi için dua ederken en büyük hayalleri ise kurban bayramında evlerinde olabilmek.

Münbiçliler kurban bayramında evlerinde olmak için Mehmetçiğe dua ediyor

Son 5 yılı terör örgütlerinin işgali sebebiyle topraklarından ayrı geçirmek zorunda kalan Münbiç halkı, Türkiye’nin ilçeyi terörden temizlemesini bekliyor; "DEAŞ yüzünden beş yıl önce Münbiç'ten çıkmak zorunda kaldık. Daha sonrasında PKK güçleri geldi. Amaçları arapları, çoğunlukta yaşadığı yerlerden çıkarmaktı. Türkiye’nin orada bulunmasıyla güvenli ve istikrarlı bir ortam oluşmuş olacak. Biz siviller olarak Türkiye’nin yanındayız, Türkiye'nin destekçisiyiz."

DEAŞ ve PKK/PYD tarafından arap unsurlarından arıldırılmak istenen Münbiç’te, güven ve istikrarın yeniden sağlanması için münbiçlilerin bütün umutları mehmetçiğe bağlı. Nüfusunun yüzde 90’ıaraplardan oluşan Münbiç 2016 yılında Amerika'nın da desteğiyle işgal edilmişti. O günden beri farklı bölgelerde yaşayan Münbiç halkı terör tehdidi olmadan yaşayacakları bayramları bekliyor.