Vatan Nöbeti Sona Erdi

11 Ağustos 2016 Perşembe
Vatan Nöbeti Sona Erdi

26 gündür süren demokrasi nöbetlerinde sona gelindi. 15 temmuz gecesinden itibaren sokakalrda, meydanlarda vatan nöbeti tuttan millet dün akşam son kez toplandı. Pazar günü Yenikapı’da gerçekleşen büyük miting ile taçlandırılan vatan nöbetleri dün akşam yurdun dört bir yanında son buldu. Şimdi ekranlarınıza vatan nöbetinin son görüntülerini getiriyoruz.

Meydanlar Son Akşamda Tıklım Tıklımdı

15 temmuz gecesi vatanını korumak üzere sokağa çıkan millet, tankların önüne yatmış, iradesini, havadan bomba yağdırmaktan çekinmeyen hainlerin eline bırakmamıştı. O geceden sonra ise bir vatan nöbeti başlatmıştı. 

Tam 26 gün boyunca, akşam saatlerinden itibaren yurdun dört bir yanındaki meydanlar dolmuş; nöbet yerleri, sabahın ilk ışıkları görünmeden terk edilmemişti. Dün ise vatan nöbetinin son günüydü. Heyecan ve coşku ilk günkü gibiydi. İstanbul, 26 gündür bütün meydanlarıyla nöbetteydi. Eyüp’teki nöbetten bu görüntüler yansıdı. 

Konya’da son nöbete katılım büyüktü. Meydanı dolduran konya halkı vatan nöbetini polis ve askere devretti.Tekirdağ’da meydan tıklım tıklımdı. Eller vatan için duaya açıldı. Karabük’te halk, Safranbolu Misak-ı Milli demokrasi meydanında toplandı. Cemaatle namaz kılındı. Geceye, miniklerin okuduğu şiirler damga vurdu.

Adana’da vatan nöbeti meydanda toplanan vatandaşların sahur yemeği ile son buldu.