Vekaleten Kurban Organizasyonunda Güvenin Adresi TDV oldu

6 Temmuz 2022 Çarşamba
Vekaleten Kurban Organizasyonunda Güvenin Adresi TDV oldu

Vekaleten Kurban Organizasyonunda Güvenin Adresi TDV oldu

Diyanet TV'de ekranlara gelen "Günün Bereketi" programına Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İzani Turan konuk oldu.

Programda, Türkiye Diyanet Vakfının yurt içi ve yurt dışındaki çalışmaları ele alındı. "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" şiarıyla yola çıkan kurban vekaleti organizasyonuna ilişkin bilgiler aktarıldı.

Geçen sene 589 bin kurban bağışının ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığını ifade eden Turan, şöyle konuştu:

"Geçen sene 589 bin kurban bağışı yapıldı. Biz 589 bin hisseyi milletimiz nereye dağıtmamızı istediyse oralara dağıttık. Türkiye Diyanet Vakfı, güvenin, umudun adı ve adresidir. İnsanlar, ihtiyaç sahiplerine kurbanlarını Türkiye Diyanet Vakfı ile dağıtıyorlar. İsteyenlerin kurbanını yurt dışında isteyenlerin kurbanlarını Türkiye'de ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bu sene 80 ülke ve 339 bölgede dağıtım yapıyoruz. Emanet edilen kurbanlara vakıf olarak daha hassas davranıyoruz. 350 gönüllümüz farklı ülkelere gitti. Gönüllülerimiz dağıtımda bulunmak için gidiyorlar." 

Kurban bağışı yapmak isteyenlerin bayramın birinci günü saat 17.00'ye kadar vekaletlerini Türkiye Diyanet Vakfına verebileceklerini ifade eden Turan, şu ifadelere yer verdi:

"Kurban Bayramı'nın birinci günü saat 17.00'ye kadar bağış alacağız. Lütfen bu saate kadar vekaletlerini veremeyen dostlarımız versinler. Emanetleri yerine ulaştırabilmemiz bu açıdan çok önemli. Tüm kanallarımız şu anda milletimizin bağışlarını yapabilmesi için açık." 

"Günün Bereketi" hafta içi her gün saat 10.30'da Diyanet TV'de...