Yardımlar İhtiyaç Sahiplerine Ulaşmaya Başladı

15 Şubat 2016 Pazartesi

Diyanet’in “Şimdi Yaraları Sarma Zamanı” kampanyasında toplanan yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya başladı. Yardımların bir kısmı Güneydoğu’daki terör mağdurlarına dağıtılırken, bir kısmı da Suriye sınırındaki Bayırbucak Türkmenlerine gönderildi. 

Yardımların Bir Kısmı Diyarbakır’daki Terör Mağdurlarına Dağıtılıyor

Yardımlar ulaştı, yaralar bir nebze de olsa sarıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın işbirliğinde başlatılan “şimdi yaraları sarma zamanı” kampanyasının tırları terör mağdurlarına ulaştı. Türk halkının hayırlarıyla hazırlanan yardım tırlarının bir kısmı Diyarbakır’a gönderildi. Yardım kolileri bölgede görev yapan din görevlileri tarafından tırlardan indirildi.

Türkiye Bayır Bucak Türkmenleri İçin Seferber Oldu 

Koliler, aylardan beri terör tehdidi nedeniyle mağdur olan halka dağıtılmaya başlandı. Yardım kampanyası, ağır bombardıman nedeniyle Türkiye’ye sığınan Bayırbucak Türkmenlerini de kapsıyor… Kilis’e ulaşan yardımlar AFAD aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesinde Bayırbucak Türkmenlerine yardım için tüm mahalleli seferber oldu. Doğukent Camii cemaati bir tır dolusu yardım topladı. Paketler özenle yüklendi. Tırlar dualarla uğurlandı.