Yeni Görevine Çiçeklerle Uğurlandı

2 Mart 2018 Cuma

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı görevine getirilen eski Diyarbakır Müftüsü Burhan İşliyen için, mesai arkadaşları bir uğurlama töreni düzenledi. İsliyen, arkadaşlarını tavsiyelerde bulundu. Özellike de “bölgenin terörle anılmasına izin vermeyin” dedi.

Diyanet işleri Bşk. Yrd. Burhan İşliyen için müftülükte uğurlama töreni düzenlendi 

Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığına atanan Burhan İşleyen, Diyarbakır Müftülüğündeki çalışma arkadaşlarına veda etti. Bir uğurlama programı düzenlendi. “Kendimi bir fakülte bitirmiş gibi hissediyorum. Bana öğreten ve eğiten bu okuldan öğrendiklerimi kalan ömrümde de Diyarbakır, bölge ve ülkemiz için kullandırma imkanını Allah lütfeylesin. “

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen, din görevlilerine tavsiyelerde bulundu. “Bu bölgenin terörle anılmasına karşı mücadele edin” dedi. Ben gittiğim birçok yerde yaptığım konuşmalarda Diyarbakır deyince elinde molotof, polis panzerinin üzerine fırlatan çocukların görüntüsünün insanların aklına geldiğini ve kentin bu olmadığını anlatıyorum. Diyarbakır böyle gösterilmek isteniyor. Siz de böyle gösterilmek istenenlere fırsat vermeyin. Böyle olmadığını sürekli anlatın. Allah rızası için”

Çalışma arkadaşları ve Diyarbakırlılardan helallik isteyen Burhan İşleyen, din görevlileriyle helalleşti.