Diyanet TV Değerlendirme Çalıştayı Gerçekleşti

4 Ağustos 2015 Salı

Yayın hayatına 2012 yılında başlayan Diyanet Televizyonu yeni yayın döneminde nasıl bir vizyonla izleyicisinin karşısına çıkacak, ne gibi programlar hazırlanacak? İzleyici beklentileri yayınlara nasıl yansıtılacak? Tüm bu soruların yanıtlarını bulmak üzere, Bolu’da bir çalıştay düzenlendi. Çalıştaya Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar da katıldı.

Diyanet TV yönetimi ve çalışanları, geride bırakılan yeni yayın dönemini değerlendirmek ve yeni dönem vizyonunu belirlemek üzere Bolu’daki çalıştayda bir araya geldi.
 

 
İki gün süren toplantıya katılan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar, Diyanet TV’nin kuruluş sürecini anlattı; kanalın yayın politikasına ilişkin temel ilkeler hakkında kanal çalışanlarını bilgilendirdi.
 
Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Yüksel Salman ise konuşmasında, Diyanet TV’nin geldiği noktanın önemli olduğunu belirtti; bundan sonra yapılacaklarla ilgili fikir alışverişinin önemini vurguladı. 
 
Çalıştayda Diyanet İşleri Başkanlığının bir araştırma kurumuna yaptırdığı, Ramazan’da yayınlanan iftar ve sahur programlarına ilişkin araştırma da ele alındı; Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Necdet Subaşı anketin, reyting, izleyici profili ve hedef kitleye yönelik sonuçlarını katılımcılarla paylaştı, değerlendirmelerde bulundu.