Cezaevinden Umreye

27 Nisan 2017 Perşembe

Alanya Müftülüğü dikkat çeken bir projeye imza attı. Denetimli serbestlikten yararlanan iki hükümlü, müftülük tarafından hazırlanan "Cezaevinden Allah'ın evine” projesi kapsamında umre ile ödüllendirildi.

Antalya Müftülüğü İki Hükümlüyü Umre İle Ödüllendirdi

Alanya’dan umre yapmak üzere yola çıkan 17 kişilik kafilede yer alan hükümlülerin masrafları ise alanya'daki din görevlileri tarafından karşılandı.

Alanya Müftülüğü örnek bir proje hazırladı; “Cezaevinden Allah’ın Evine” projesiyle hükümlüleri umreye gönderdi. Alanya l tipi cezaevinde hükümlü iken Diyanet İşleri Başkanlığınca cezaevlerinde verilen eğitim sonucunda başarılı olanlar umre ile ödüllendirildi.

Denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler için Emine Özmüftüoğlu Camii avlusunda umreye yolculuk töreni düzenlendi. Törene; Alanya Cumhuriyet Başsavcısı ve Alanya Müftüsünün yanısıra hükümlülerin yakınları katıldı.

Umreye giden 17 kişilik kafilede yer alan hükümlülerin masrafları ise alanya'daki din görevlileri tarafından karşılandı. Eski hükümlülerin de aralarında yer aldığı kafile dualarla kutsal topraklara uğurlandı.