TDV’den Mazlumlara Yardım

26 Nisan 2017 Çarşamba

“Halep’te İnsanlık Ölmesin" kampanyası kapsamında, 17 yardım tır'ı daha Suriye’ye gönderildi. Öte yandan Türkiye Diyanet Vakfı,Afrika’ya da ay sonuna kadar 18 bin gıda kolisi dağıtacak. 

Türkiye diyanet vakfı, mazlumların elini hiç bırakmıyor…  Vakıf, Suriye’deki savaşta büyük zorluklarla karşı karşıya kalan Halep’lilere yardımlarını sürdürüyor. 

Un Yüklü 17 Yardım Tırı Halep’e Gönderildi

Mardin ve kilis müftülüğü, halep’te insanlık ölmesin kampanyası kapsamında temin edilen un yüklü 17 tır’lık yardımı suriyelilere gönderdi.

Kenya’ya ve Somali’ye Yaklaşık 3 Bin Koli Gıda Paketi Dağıtıldı

Afrikalı mazlumları da unutmayan Türkiye Diyanet Vakfı, bu ay sonuna kadar, 18 bin gıda kolisini kara kıtadaki ihtiyaç sahiplerine iletmeyi planlıyor.  Bu kapsamda, Kenya’nın başkenti Nairobi’ye 400 kilometre uzaklıktaki Garissa eyaletine bin 250 gıda paketi ulaştırıldı.TDV, 2011’deki büyük kuraklığın ardından bir kez daha açlık tehdidinin pençesine düşen Somali’ye de yardım götürdü. Ülkenin 3 ayrı bölgesinde toplamda bin 500 gıda kolisinin dağıtımını yapıldı. 

"Bir Damla Hayat" Projesi Kapsamında 3 Su Kuyusu Açıldı

TDV ayrıca, kuraklığın kol gezdiği somali'de 3 büyük su kuyusu açtı. Ayrıca 30 ton kapasiteli 3 kuyunun daha çalışmalarını sürdürüyor. Bu kuyuların 20-25 yıl boyunca bölge halkının temiz içme suyu ihtiyacını karşılayabileceği belirtiliyor.