TDV Somali Yetimhanelerindeki Çocuklara Bayramlık Dağıttı

21 Mayıs 2019 Salı

TDV Somali yetimhanelerindeki çocuklara bayramlık dağıttı…

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ramazan ayında ülke genelinde ve yurtdışında yardım çalışmalarına devam ediyor. TDV Somali ve Kazakistan’da ihtiyaç sahiplerine ulaşırken, Kırşehir’de din görevlileri mahalle mahalle dolaşarak yoksullara yardım ulaştırıyor. 

Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Somali’nin başkenti Mogadişu ve çevre şehirlerde yetimhanelerde olan bin çocuğa bayramlık giysi yardımında bulunuldu.

TDV tarafından Kazakistan’ın başkenti Nursultan’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunuldu. Müftiyat İslam Merkezi’nde düzenlenen programda ihtiyaç sahiplerine yardımlar yapıldı. Yardımlar kapsamında görme engellilere de gıda yardım kolilerinin yanı sıra Brailla alfabesiyle hazırlanmış Kur’an-ı Kerim’ler dağıtıldı. 

Kırşehir'de görev yapan din görevlileri, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının sunduğu hizmetler kapsamında mahallelerinde ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesi, okullara kitap bağışı, ramazan etkinlikleri gibi çalışmalarda etkin rol üstleniyor. 

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının din görevlilerinin toplumun her kesimiyle irtibat halinde olmasına büyük önem verdiğini belirten Kırşehir Müftüsü Mehmet Yaman, ”Diyanet Vakfının gönderdiği ve yerelde kendi imkânlarımızla hazırladığımız yardım çeklerini ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz.  Yardım çeklerinin dağıtılacağı ihtiyaç sahipleri mahallelerdeki imamlarımız vasıtasıyla tespit edilerek dağıtılıyor. Onlar bizzat ailelere giderek hem ilgileniyorlar hem de çeklerini teslim ediyorlar." diye konuştu.