70 Yaşında Kur’an Öğrendi

17 Nisan 2017 Pazartesi

Kur’an kursuna arkadaşının tavsiyesiyle katıldı, başlangıçta çok zorlandı; ancak tekirdağlı Fatma Çetin, 70 yaşında Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendi. Artık rahatlıkla Kur’an okuyabilen Çetin’in hedefinde şimdi de umre’ye gitmek var.

70 yaşındaki Fatma Çetin, yaklaşık iki yıldır Halk Eğitim Merkezi’nde açılan Kur’an kursuna gidiyor… 

Fatma teyze için kur’an-ı öğrenmek hiç de kolay olmamış. Daha önce Kur’an okumayı hiç bilmediğini dile getiren Çetin, şöyle konuştu:

“Kursa başladım, karışık çat pat okuyordum. ‘Hayatta okuyamam, olacak iş değil’ diyordum kendi kendime. Bir gün kursu bırakıp kaçasım geldi. Vazgeçmek istedim. İyi ki de kaçmamışım. Çok güzel öğrendim ve çok seviniyorum. Annemin mezarında gidiyorum arada Yasin okuyorum. Hocamızın sayesinde de umreye gideceğim. Umreye gideceğim diye de sevincimden uyuyamıyorum. Yeter ki içinde, kalbinde olsun o zaman öğreniyorsun. Çalıştığım alın teri ile kazandığım paramla umreye gideceğim inşallah.”

Tekirdağlı Fatma Teyze,  zorlansa da yılmadı, yüce kitabımızı okumayı öğrendi

Fatma Çetin yüce kitabımızı okuyabilmenin mutluluğunu yaşıyor.  Şimdi ise hedefinde umre’ye gitmek var. Tekirdağlı Fatma Çetin’in mutluluğunu Halk Eğitim Merkezi yetkilileri de paylaşıyor. Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suat Aydın da 15 yıllık meslek hayatı boyunca vesile olduğu en güzel işin Fatma Çetin’in Kur’an okumayı öğrenmesi olduğunu söyledi.

Kursa 14 kişinin katıldığını aktaran Çetin, ”Kursiyerlerimizin hepsi kursu başarıyla bitirdi. Kursiyerlerimizin böyle bir ortamda bulunmaları bizleri de mutlu ediyor. Böyle bir kursu hayata geçirdiğim için çok mutluyum, gururluyum.” şeklinde konuştu.

Kur’an kursu hocası Sema Şahin de Çetin’in ilk kursa başladığında hiçbir şey bilmediğini, daha sonra surelerin hepsini ezberlediğini, çok gayret ederek Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendiğini kaydetti.