9.Uluslararası Öğrenci Buluşması

9 Mayıs 2016 Pazartesi

Uluslararası öğrenci dernekleri federasyonu UDEF ve Asma Köprü Derneği tarafından, organize edilen “Uluslararası Öğrenci Buluşmaları”nın dokuzuncusu “Biz kardeşiz, biz geleceğiz” sloganıyla başladı. 41 farklı şehirdeki etkinliklerin ankara buluşması gönül coğrafyamızın çeşitli ülkelerinden gençleri biraraya getirdi. 

55 Farklı Ülkeden Yüzlerce Öğrenci Ümmetin Renklerini Ankara’ya Taşıdı

Ümmetin gençleri ülkelerinin renklerini Ankara'ya taşıdı... Dokuzuncu uluslararası öğrenci buluşmasında 55 farklı ülkeden gelen gençler, müslüman kardeşliğinin sınır tanımadığını gösterdi. Gönül coğrafyasının çocukları, ankara gençlik parkı’nın yanı başındaki alanda kurdukları standlardahem kendi ülkelerinin kültürlerini anlattı, hem de kardeşlerini daha yakından tanıma fırsatı elde etti. 

Stand görevlileri, çoğunluğu Türkiye’de eğitim için bulunan misafir gençlerden oluşunca; ortaya renkli görüntüler çıktı. Programın ana düzenleyicisi olan Asma Köprü Derneği Başkanı Hanefi Sinan ise buluşmanın önemine dikkat çekti;

"Gün boyunca yaklaşık 55 farklı ülkeden öğrencimiz kendi ülkelerini hem standlarla hem sahne programlarıyla tanıtacaklar birbirleriyle olan ilişkilerini daha üst seviyeye çıkaratacklar. Bunlar ümmet coğrafyasının renkleri ortak paydamız var ortak değerlerimiz var ortak hareketimiz var bunu ortak yürüyüşe çevirmek için gayret sarfediyoruz.Ne kadar bu memleketimizde bizim yanımızda bu topraklarda huzurlu olurlarsa onlara o kadar dokunmuş oluruz ve onların hikayesi haline dönüşmüş oluruz." 

Ümmetin tüm renklerinin bir arada bulunduğu 9. Uluslararası öğrenci buluşmaları yarın akşam saatlerine kadar devam edecek.