ABD’li Müslüman Polise Veda

26 Şubat 2018 Pazartesi

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kadını şiddetten korumaya çalışırken hayatını feda eden bir müslüman polis ebediyete uğurlandı. Polis Mücahid Remziddin için Amerika Diyanet Merkezinde, cenaze namazı kılındı. Törene yüzlerce Amerikan polisi ve müslümanlar katıldı.

Bir kadını şiddetten korumaya çalışırken öldürülen polis için Amerika Diyanet Merkezi’nde cenaze töreni düzenlendi

ABD’nin Maryland eyaletinde komşusunun, eşine karşı uyguladığı şiddeti önlemek üzere müdahalede bulunurken, bu kişi tarafından silahla vurularak öldürülmüştü 51 yaşındaki polis memuru Mücahid Remziddin. 1997 yılında İslam'ı seçerek müslüman olan ve mücahid ismini alan polis için Amerika Diyanet Merkezi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Önce camide cuma hutbesi verildi. Cemaatin arasındaki müslüman polisler dikkat çekti. Ardından amerika diyanet merkezi önünde maryland valisi lary hogan ile yüzlerce amerikalı polis, ayrı bir tören düzenledi. Daha sonra bir kadını şiddetten korumaya çalışırken hayatını feda eden talihsiz polisin cenaze namazına geçildi. Namazı Amerika Diyanet Merkezi İmam Hatibi Ali Tos kıldırdı.

Müslüman polis memurunun naaşı, gözyaşları ve dualarla toprağa verildi, Remziddin'i şehit eden zanlı Tyndell ise gözaltına alındı.