Afrin Şehidini Uğurladık

5 Mayıs 2018 Cumartesi

Afrin’den maalesef üzücü haber geldi…  Bir Astsubayımız el yapımı patlayıcının ihfilak etmesi sonucu Şehit oldu. Şehit Astsubay Cemil Erkek, Balıkesir’de ebediyete uğurlandı… Bu arada, terörle mücadele operasyonları aralıksız sürüyor…

Terör örgütlerinden temizlenen Afrin’de teröristlerin tuzakladığı patlayıcılar büyük oranda temizlendi, ancak  operasyonlar sürerken, Mehmetçik yine sivillerin canını korumak uğruna kendi canını hiçe sayıyor…  Afrin’de arama tarama faaliyetleri sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu Astsubay Cemil Erkek Şehit oldu.

Şehit için Merkez Karesi ilçesine bağlı Yağcılar mahallesinde cuma namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Şehit Astsubay Cemil Erkek’in cenazesi gözyaşı ve dualarla mahalle mezarlığı'nda toprağa verildi.

Afrin’dan ise özel harekat timlerinin dönüşü sürüyor.  Ağrı’da dualar ve tekbirlerle, kesilen kurbanlarla uğurlanan polis harekat timleri zeytin dalı harekatında meskun mahal operasyonlarına katılmışlardı.

Ağrı Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev alan 44 kişilik polis harekat timi törenle karşılandı. Bingöl’de de ayın heyecan vardı. 22 Şubat’ta Bingöl’den Afrin’e giden 22 kişilik tim için karşılama töreni düzenlendi.

Öte yandan terör operasyonları da sürüyor… Kilis’te Suriye sınır hattında 4 deaşlı terörist yakalandı.  Irak’ı kuzeyinden ise  güven  bölgesine yaklaşan teröristlere ait drone, drone savar ile etkisiz hale getirdi.

Başarılı terörle mücadele operasyonları sonrası daha güvenli hale gelen Doğu ve Güneydoğu Anadolu dağlarından ise Türküler; ailelerin, çocukların mutluluk sesleri yükseliyor… Cudi Dağı eteklerinde, Şırnak'ın Silopi ilçesinde meslek yüksekokulu ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi iş birliğiyle düzenlenen uçurtma şenliğinde renkli görüntüler yaşandı.