KAGEM Sanat Sergisi

4 Mayıs 2018 Cuma

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Gençlik Merkezi KAGEM ile bir katılım bankası işbirliğiyle İstanbul’da kurulan, sanat atölyelerinin açılışı yapıldı. Atölyede, geleneksel sanatlar, soyut resim, musiki gibi sanat dallarında eğitim verilecek. 

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın ve Gençlik Merkezi Kagem ile bir katılım bankasının ortak çalışması sonucunda oluşturulan sanat atölyelerinin, İstanbul Beşiktaş'taki Sinan Paşa Camii'nin avlusunda gerçekleştirilen açılış törenine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da katıldı; "KAGEM sanat sergisinin açılışını yapmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Ayrıca KAGEM İstanbul şubesinin bu güzel mekanda hizmetlerini sunacak olmasından da çok büyük memnuniyet duyduk inşallah rabbim KAGEM'e kadınlarımıza hizmet etmek üzere nice böyle güzel mekanlar nasip eylesin."

Atölyede geleneksel sanatlar, soyut resim, kaligrafi ve musiki eğitimi verilecek

KAGEM tarafından hayata geçirilen, atölyede hat, tezhip, minyatür, çini, ebru gibi geleneksel sanatların yanı sıra soyut resim, kaligrafi ve musiki alanlarında atölye çalışmaları gerçekleştirilecek; 

"Yaşadığımız çağın, kadim medeniyetimizin değerlerine ihtiyacı var. Son 50 yıl içerisinde Filistin'de, Bosna'da, Afganistan'da, Irak'ta ve son olarak Suriye'de, Myanmar'da insanlığın öldüğüne şahit olmaktayız. İnsan ve insani değerler adına birçok şeyin kaybedildiği bir yüzyılda yaşıyoruz. Biz iyilik medeniyetinin mensuplarıyız. Bu milletin her bir ferdinin de aslında en ulvi gayesi insanlığa hizmet etmektir."

Törenin ardından atölyeleri gezen katılımcılar ve sanatseverler, Dolmabahçe Sanat Galerisi'ndeki "Süleymannâme" sergisinin açılışına katıldı.