Ahmet Hatipoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

25 Ağustos 2015 Salı

Türk Tasavvuf Musikisinin en büyük ustalarından, Ahmet Yesevi Hikmetleri'nin bestecisi Ahmet Hatipoğlu, dün gece vefat etti. Hatipoğlu’nun naaşı, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Ankara’da toprağa verildi.

Bir Usta Sanatçı Daha Sonsuzluğa Uğurlandı…

"Çağımızın Itri'si olarak anılan Türk Tasavvuf Musıkisinin üstadlarından Ahmet Hatipoğlu bir süredir tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi’nde dün gece vefat etti. Usta sanatçı için ilk olarak, yıllarca çalıştığı TRT Ankara Radyosunda uğurlama töreni düzenlendi. Törene Hatipoğlu’nun yakınları ve çalışma arkadaşları katıldı. Kurra Hafız Abdulkadir Şehitoğlu törende Kur’an-ı Kerim okudu. Hatipoğlu’nun cenaze namazını, Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde ikindi namazının ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez kıldırdı.

Görmez, Namazın Ardından Kısa Bir Konuşma Yaptı.

"Ülkemizin manevi hayatına güç katan şevk katan edasıyla sedasıyla sanatıyla bize çok şeyler bıraktı. Biz millet olarak coşkuyla tekbir getirdiğimizde Itriyi nasıl hatırlıyorsak Hatib Zakiri Hasan Efendiyi nasıl hatırlıyorsak bundan sonra hicaz dualarımızı cami içinde cami dışında birlikte terennüm ederken Esma-ül Hüsnayı terennüm ederken hep onu hatırlayacak ve ona dualarımızı göndereceğiz."

 

Ahmet Hamdi Akseki Camii’ndeki cenaze töreninin ardından hatipoğlu’nun naaşı Cebeci Asri Mezarlığında dualarla toprağa verildi.