'Ailemde İyilik Var' Yarışmasının Kazananları Belli Oldu

29 Nisan 2019 Pazartesi

“AİLEMDE İYİLİK VAR” YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen “Ailemde İyilik Var” kısa film ve fotoğraf yarışmasının ödül töreni İstanbul’da yapıldı.  Devlet Arşivleri Başkanlığı Konferans Salonu'ndaki törene Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da katıldı. Başkan Erbaş, yarışmanın amacına değinerek “İyiliğin önemine ve gücüne dikkat çekmek amacı ile düzenlediğimiz fotoğraf ve kısa film yarışmasına katılan arkadaşlarımızı özellikle kutluyorum. Çok güzel ve nitelikli eserler ortaya koymuşlar.
Bu gayretler inanıyorum ki çok önemli iyiliğe katkı sağlayacaktır.” dedi. 

Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut ise, yarışmaya yüzlerce kişinin başvurduğunu dile getirdi. Akbulut, “İyiliğin paylaşılması amacı ile hem fotoğraf yarışması hem de kısa film yarışması planladık. Elhamdülillah çok güzel bir ilgi gördük. 1000’den fazla foto ile karşı karşıya geldik.” ifadesini kullandı. 

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.  Yarışmada fotoğraf dalında Cihan Karaca "Nine-Torun" fotoğrafı ile birinciliği elde etti. Aynı dalda Anadolu Ajansı Foto Muhabiri Arif Hüdaverdi Yaman "Baba-Kız" fotoğrafı ile ikinci, Murat Akgün "Ailem" fotoğrafıyla üçüncü oldu.  Akıllı fotoğraf dalında ise Mehmet Aslan'ın "Dede ve Torun" fotoğrafı birincilik ödülü kazandı.

Kısa film yarışmasında, Arzu Özer'in "Hayat Paylaşmaktır" filmi birincilik, Abdullah Şahin'in "Krampon" filmi ikincilik, Bahadır Kapır ve Ferhat Zengin'in "Mağrib" filmi üçüncülük, Şeref Akçay'ın "Kar Tanesi" filmi mansiyon ödülü aldı. Törende jüri üyeleri de unutulmadı. Başkan Erbaş, jüri üyelerine plaket takdim etti. 

Dereceye giren fotoğraflar sergide görücüye çıktı. Her biri iyiliği anlatan kareler katılımcılardan tam not aldı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da sergiyi gezdi.