Alman Polisten Türk'e Şiddet

1 Haziran 2018 Cuma

Alman polisleri skandal bir olaya daha imza attı. Terör propagandası yapan PKK’lılara tepki gösteren bir türkü darp etti. Şiddete uğrayan Hakan Canik’in yaşadıkları darp raporuyla belgelendi. Alman polisine tepki gösteren vatandaş, suç duyurusunda bulunacak.

PKK yandaşlarına tepki gösteren Hakan Canik’i Alman polisleri darp etti

PKK’lı teröristlere tepki gösteren türk, alman polisinin şiddetine uğradı. Olay Almanya’nın Solingen kentinde yaşandı. 44 yaşındaki Hakan Canik isimli vatandaş Solingen katliamının 25. Yılını anma etkinliklerine katıldıktan sonra eve dönüyordu. O sırada gösteri yapan PKK terör örgütü yandaşlarına tepki gösterdi. Ancak onun bu tepkisi alman polisinin şiddetiyle karşılık buldu.

Hakan canik’in yaşadığı şiddet sonrası kıyafeti parçalandı, saati ve telefonu kırıldı. Yaşadıklarını darp raporuyla belgeledi; 

"Durun dememe rağmen sırtıma, ayağıma bastırdılar. 'Hava alamıyorum, astım hastasıyım' dememe rağmen dinlemediler, kafamı yere vurdular. Elimi bantla sıkıca bağladılar. Arabanın arkasına götürdüler. Araba çalışıyordu ve gazını bana uzun süre koklattılar. Hava alamıyorum dememe rağmen dinlemedikleri gibi benimle dalga geçtiler."

Teröre desteğe ses çıkarmayan polisin uyguladığı şiddete tepki gösteren Hakan Canik, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacak.