Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Devlet Protokolüne Verdiği İftara Katıldı

11 Temmuz 2019 Perşembe
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Devlet Protokolüne Verdiği İftara Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Protokolü ile iftar programında bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen iftar yemeğine Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, eşi Seher Erbaş ile katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iftar sonrası yaptığı konuşmada,  Türkiye’nin, yeni bir seçimle birlikte yeni bir yönetim sistemine geçmenin de arifesinde olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, hedeflerinin, önümüzdeki dönemde Türkiye’yi yasama, yürütme, yargı başta olmak üzere her alanda daha ileriye götürmek olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Devlet yönetmek bir ekip işidir, bu ortak akıl ister. İnşallah bunu önümüzdeki günlerde ekranlarda da size ayrıca göstermek istiyorum. Bu ekibin en önemli unsurları olan sizlere çok önemli görevler düşüyor. Hepimizin bulunduğumuz görevlerin hakkını vererek çalıştığımızda bizim için kurulan tüm tuzakları tersine çevirmeyi sürdürebiliriz. İnşallah seçimlerin hemen ardından tüm bu meselelerin üzerine sizlerle birlikte çok daha kararlı bir şekilde gidecek ve sorunları da çözeceğiz.”

Emek ve katkılarından dolayı teşekkür ederek, konuklarının Ramazan ayını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini, Allah’ın; milleti Ramazan ayına kavuşturduğu gibi Ramazan Bayramına da birlik ve beraberlik içinde kavuşturması duasıyla tamamladı.