Ankara’daki Hain Saldırı

16 Mart 2016 Çarşamba

Patlamada Hayatını Kaybeden Vatandaşlar Toprağa Verildi

Terörün acısı yurdun dört bir yanında gözyaşı olup aktı… Kızılay’daki hain saldırının kurbanları memleketlerinde toprağa verildi. Yaralıların tedavisi ise sürüyor. Bu arada, 37 kişinin hayatını kaybettiği Kızılay bugün tekrar trafiğe açıldı. 

Ankara’daki hain saldırının üzerinden iki gün geçti... 13 Mart pazar günü meydana gelen patlamada hayatını kaybedenlerin büyük bölümü son yolculuklarına uğurlandı. 

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Sümeyra ÇAKMAK bunlardan biriydi… 

Kpss hazırlık kursuna giden Çakmak, kurs çıkışı durakta otobüs beklerken hayatını kaybetmişti. Memleketi Bayburt’taki cenaze töreninin ardından toprağa verildi… 

Kerim SAĞLAM da, hain saldırının genç kurbanlarındandı… 23 yaşındaki üniversite öğrencisinin cenazesi Tokat’ın turhal ilçesinden kaldırıldı. 

Acının adreslerinden biri de Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesiydi… Galatasaraylı milli futbolcu Umut BULUT, hain saldırı nedeniyle yitirdiği babası kemal BULUT’u son yolculuğuna uğurladı. " Ölenlerin başta babam olmak üzere herkesin başı sağ olsun. İnşallah babam imanlı bir şekilde ölmüştür. Takdiri ilahi."

Ankara’daki, Karşıyaka Camii’nde de terör kurbanları yan yana sıralandı… Emekli öğretmen, 69 yaşındaki Yaşar DURAKOĞLU, Milli Eğitim Bakanlığı’nda çalışan Sibel ÇETİNKAYA, üniversite öğrencisi Feyza ACISU, güvenlik görevlisi Murat GÜL, Destina Peri PARLAK, Zeynep Başak GÜLSOY, Elvin Buğra ARSLAN, Cemal ÖZDİKER, Dorukhan Yusuf ÖZDEMİR, Fehmi ÇETİNKAYA ve Atakan ERAY Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedildi. Çermik ailesinin üç üyesi, Muharrem, Bağdat ve Perihan ÇERMİK de Ankara’da toprağa verildi. 

Yaralılardan 13’ünün Tedavileri Yoğun Bakımda Sürüyor

Hain saldırıda 125 kişi yaralanmıştı… Yaralıların büyük bölümü aynı gün taburcu edildi… Halen, 13'ü yoğun bakımda olmak üzere toplam 43 kişi tedavi altında.

Patlamanın Gerçekleştirildiği Atatürk Bulvarı Yeniden Trafiğe Açıldı

Kızılay’ı kana bulayan saldırının görünürdeki izleri ise silindi. Temizlik çalışmaları büyük oranda tamamlandı… Atatürk Bulvarı’nın yaya ve araç trafiğine çift yönlü olarak kapatılan bölümü, gece saat 04.30 sularında açıldı. Başkent’in en işlek noktası Kızılay’dan tekrar gündelik telaş görüntüleri yansıdı. 

Bu arada, gün boyunca hayatını kaybeden 35 vatandaşın anısına olay yerine karanfiller bırakıldı.