Aşere Takrib Tayyibe İcazet Töreni

8 Mayıs 2018 Salı
Aşere Takrib Tayyibe İcazet Töreni

Bursa’da Kuran-ı Kerim’i 10 farklı makamda okumayı öğrenen aşere takrib tayyibe kursu öğrencileri, törenle belgelerini aldı. Programa katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, “Kuran’a karşı bizim bazı vazifelerimiz var. Bunlardan ilki ona adımız gibi iman etmemizdir.” dedi.

Kuran-ı Kerim’i 10 makamda okuyabilen din görevlileri belgelerini aldı

Her biri zorlu bir eğitimin ardından yüce kitabımız Kuran-ı Kerimi 10 farklı makamda ve en doğru şekilde okumayı öğrendi. İşte bu önemli eğitimi kapsayan aşere takrib tayyibe öğrencileri Bursa’da icazet aldı. Ulu camii’de düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu da katıldı. 

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, Kur'an-ı Kerim'in gönüllere şifa olduğunu ifade etti; "Rabbimizden bizlere öğüt, gönüllere şifa, hayat rehberi gönderdiği Kuran-ı Kerime karşı bizim bazı vazifelerimiz var. Allah'ın bize göndermiş olduğu Kuran-ı Kerime karşı birinci vazifemiz ona adımız gibi iman etmemizdir."

Kur'an-ı Kerim'i usulüne uygun, doğru ve güzel okunmanın amaçlandığı kursları başarıyla tamamlayan 16 imama belgeleri verildi.