Ayvalı Yaz Kur'an Kursu

21 Ağustos 2017 Pazartesi

 “Kur’an ayında Kur’an’la buluşalım” temasıyla başlayan yaz Kur’an kurslarında eğitim tamamlandı. Kur’an-ı Kerim okudular. Oluşturdukları 50 kişilik koro ile ilahiler söylediler…

Ankara Ayvalı Osmanlı Kur’an Kursu öğrencileri, kapanış programında kendilerini izlemeye gelen aileleri karşısında, kurslarda öğrendiklerini sergileme fırsatı buldu.

 Ayvalı Osmanlı Kur’an Kursu öğrencileri yaz kursunda hem eğlendiler hem öğrendiler. Kur’an-ı Kerim eğitiminin yanı sıra temel dini bilgiler ve Hz. Peygamber’in hayatına dair bilgiler aldılar.

Osmanlı Kur’an Kursu öğrencileri, tıpkı 3 milyon Kur’an kursu öğrencisi arkadaşları gibi, bu yaz başta yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrendi. Temel dini bilgiler ve Siyer-i Nebi eğitimi de aldılar.

 Sadece bunlarla sınırlı değildi eğitimler. Kimi zaman iftar sofrasında buluştular, kimi zaman piknik ve geziler düzenleyip bilgi yarışmalarına katıldılar. Takı tasarım atölyesinde üretmenin ve hediyeleşmenin mutluluğunu yaşarken, ebru atölyesinde içlerindeki sanatkârı keşfe çıktılar.

Ve iki aylık eğitim döneminde öğrendikleri bilgiler ışığında sunumlar gerçekleştirdiler.

Yaz Kur’an kursları kapanış programında kendilerini izlemeye gelen aileleri karşısında öğrendikleri bilgiler ışığında bir sunum gerçekleştiriyorlar. Her bir çocuğumuz bir hanım sahabeyi canlandırıyor.

Programın ardından Keçiören Müftüsü İhsan İlhan çocuklara kurs bitirme belgelerini takdim etti. Öğrencilere ödüller verildi.