''Bi’Nebze'' programı Diyanet TV’de

26 Kasım 2019 Salı
''Bi’Nebze'' programı Diyanet TV’de

“Bi’Nebze” programı Diyanet TV’de

Diyanet TV’de yayınlanan, “Bi’Nebze” programında hayata dair konulara rehberlik yapmak, toplumsal ve bireysel sorunlara çözüm önerileri getirmek amacıyla birçok konu masaya yatırılıyor. Diyanet TV’nin topluma faydalı yayın anlayışına uygun hazırlanan programda, toplum ve bireysel ilişkilere dair konular ele alınıyor.

Günümüz dünyasında modern hayatın getirdiği problemler, iletişimdeki kopukluklar birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Alanında uzman isimlerle, hayata dair meselelerin konuşulduğu “Bi’Nebze” programında çocuk yetiştirmede, evliliklerde ve sosyal hayatta karşılaşılan sorunlar ele alınırken çözüm önerileri uzman konukların rehberliğinde izleyiciye aktarılıyor.

Programda, modern dünyada anne ve babaya düşen sorumluluklardan öfke kontrolüne, kaygı ile baş etme yöntemlerinden sosyal anksiyeteye kadar birçok konu uzman konukların çözüm tavsiyeleri ve rehberliğinde ele alınıyor.

Programın bugünkü bölümüne, Marmara Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ali Ayten konuk olacak. “Batıl İnançlar ve Temelleri” konu başlığının ele alınacağı programda, “Batıl inanç nedir?” “Batıl inançlar nasıl oluşur?” “Batıl inançların oluşmasındaki psikolojik ve sosyal sebepler nelerdir?” sorularında cevap aranacak.

Psikolog Tuba Kılıç’ın sunumuyla gerçekleşen “Bi’Nebze” her Salı ve Perşembe saat 16.00’da Diyanet TV’de…