Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden

4 Nisan 2019 Perşembe

Diyanet Tv’de yayınlanan “Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden” programında Kur’an ve sünnetten hareket ederek insan ilişkileri, yaşam tarzları, hayat prensipleri ve müminin sorumlukları vatandaşlara anlatılıyor.

İnsanlara Kur'an ve sünnetten hareketle sorumluluklarının anlatıldığı yapımcı Murat Dereli tarafından hazırlanan program Dr.Burhan İşliyen ile Hacı Bayram Kürsüsünden Diyanet Tv ekranlarında beğeniyle izlenmeye devam ediyor.

İşliyen: Hamdolsun güzel geri dönüşler alıyoruz

Program hakkında bilgi veren Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, ”Programa başladıktan sonra yaklaşık 7 aydır hem Hacı Bayram kürsüsünde birebir yüz yüze takip eden cemaatimizden hem de Türkiye’nin değişik şehirlerine programlar vesilesiyle başka etkinlikler dolayısıyla gidince görüyorum ki yoğun bir şekilde izleniyor hamdolsun. Biz bu programda insanın rabbine karşı kendisine karşı eşine çocuklarına komşularına akrabalarına karşı ödevlerini görevlerini insani beşeri ilişkilerini, ahlakı kuranın sünnetin sokakta evde işyerinde tarlada bağda bahçede yaşanması gereken esaslara ihtiva ettiğini içerdiğini sahabe hayatından Hazreti Peygamber'in (s.a.v) hayatından örnekler vermek suretiyle sunmaya çaba gösteriyoruz. Hamdolsun güzel dönüşler alıyoruz doğrusu. Mesaj yerine ulaşıyor.” Diye konuştu. 

İşliyen: Sadece Hacı Bayram Kürsüsünden değil televizyonumuzda yeni dönemde seçilen programların çok isabetle seçilmiş olduğu ortaya çıkıyor

Hangi şehre gitsem mutlaka hocam Hacı Bayram Kürsüsünden programlarını takip ediyoruz diyen vatandaşlarla karşılaştığını ifade eden Dr.Burhan İşliyen,”Allah razı olsun. Şu konuyu da anlatın, devam edin, süresi biraz kısa uzatın gibi müspet geri dönüşlerden de anlıyoruz ki program izleniyor, Diyanet TV izleniyor. Sadece Hacı Bayram Kürsüsünden değil televizyonumuzda yeni dönemde seçilen programların çok isabetle seçilmiş olduğu da bu vesileyle ortaya çıkıyor.  Cenab-ı Hak'tan niyazımız yalnızca hakkı hayrı söylemeyi nasip etsin. Bundan daha önemlisi de söylediğimiz yaşayarak söylemeyi nasip etsin. Faydalı olmayı inşallah cennete giden yolculukta bizi rabbimize yaklaştıran, rahmetine yaklaştıran cennete yaklaştıran sözler söylemeyi onlarla amel etmeyi nasip etsin.” diyerek sözlerine son verdi.