Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş İl Buluşmaları Kapsamında Kırklareli’ndeydi

11 Temmuz 2019 Perşembe

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş il buluşmaları kapsamında Kırklareli’ndeydi… Başkan Erbaş, Lüleburgaz ilçe müftülüğü binasının açılışını yaptı. Erbaş, İslam medeniyetinin ilim, bilgi, okuma medeniyeti olduğunun altını çizdi. Vatandaşları camilere davet eden Erbaş, "camilerimizi eğitim merkezleri haline getirmeye çalışıyoruz.’’ Dedi.

’’Bizim medeniyetimiz ilim, bilgi, okuma medeniyetidir’’ 

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş il buluşmaları programlarına devam ediyor. Başkan Erbaş çeşitli programlara katılmak üzere Kırklareli’ndeydi… Lüleburgaz ilçe müftülüğü binasının açılışını yapan Erbaş, ‘’bizim medeniyetimiz ilim, bilgi, okuma medeniyetidir’’ dedi.

Başkan Erbaş, camileri eğitim merkezleri haline getirmeye çalıştıklarını belirtirken, vatandaşları camilere davet etti.

Erbaş Türkiye’de ki genç nüfusa dikkat çekerken, gençlerin eğitimine büyük bir önem verdiklerini söyledi. erbaş ‘’biz Diyanet İşleri Başkanlığı olarak diyoruz ki 7'den 70'e değil, 7'den önce de, 70'ten sonra da talebelerimiz var Kur'an kurslarımızda. Kapımız herkese açık. Bütün vatandaşlarımıza açık. Sloganımız şu, haftanın her günü her yaş grubuna temel dini bilgiler verme noktasında programlarımız var. 1 milyona yakın kadınımız Kur’an kurslarımızda Kur’an öğreniyorlar. inancımızı, ibadetleri, peygamberimizi öğreniyorlar."  ifadesini kullandı.

‘’Çocuklarımızın millet düşmanı vatan düşmanı, bayrak düşmanı, ezan düşmanı olması için gayret edenlere de engel olmamız lazım’’

Erbaş, çocukların, milli ve manevi, duygular ile yetiştirilmesi gerektiğine de dikkat çekerken, "Bu duygulardan, uzak millet düşmanı vatan düşmanı, bayrak düşmanı, ezan düşmanı olması için gayret edenlere de engel olmamız lazım. Bu değerlerimiz bizim için çok önemli. Değerlerimiz varsa biz varız, yoksa biz yokuz. Bunu açıkça ifade etmek zorundayız. Bayrağımız için şehitlerimiz can vermiş, kan vermiş, kanını dökmüş. Onların kanlarının rengi ile oluşmuş bayrağımız. Bu bizim en büyük değerimiz. Ezansız bayrak olur mu? Bayraksız ezan olur mu? Bütün bu değerlerimizi çocuklarımıza ve gençlerimize vermek zorundayız." Dedi.

Daha sonra Erbaş ve beraberindekiler dualarla müftülük binasının açılış kurdelesini kesti. Erbaş Sokullu Mehmet Paşa Camii’ni de gezerken cami hakkında yetkililerden bilgi aldı.