Camiler Kur’an Kurslarıyla Şenlendi

3 Temmuz 2018 Salı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Yaz Kur'an kurslarında eğitim ve aktivite seferberliği sürüyor. Daha önce adı terörle anılan bölgelerde camiler, Mehmetçiğin sağladığı huzur ortamının da katkısıyla bugünlerde, çocuk sesleriyle, cıvıl cıvıl. 

Terörle anılan bölgeler artık çatışma değil camilerde çocuk sesleri yankılanıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla düzenlenen Yaz Kur'an Kursları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde yoğun ilgi görüyor.

Bu yıl "Camide Çocuk Sesi Vatanımın Neşesi" sloganıyla açılan Yaz Kur'an Kurslarında yurdun dört bir yanındaki camiler çocuk sesleriyle şenleniyor. Diyarbakır, Şırnak, Batman, Mardin, Siirt, Bingöl ve Elazığ'daki camilerde açılan kurslarda çocuklara yaz boyunca Kur'an-ı Kerim'in yanı sıra manevi değerler de öğretilecek.

Şırnak'ta terör saldırılarında tahrip olan ve onarımın ardından ibadete açılan camilerde düzenlenen kurslar dolayısıyla mabedlerde kurşun yerine çocuk sesleri yankılanıyor. Camiyi ikinci okul olarak gören ve tatilini hem arkadaşlarıyla birlikte geçirip hem de Allah'ın kelamı ile tanışan minikler yaz sonunda Kur'an’ın tamamını öğrenmeyi hedefliyor. 

Bu yıl yaz 25 haziran'da başlayan Yaz Kur'an Kursları 17 Ağustos'a kadar devam edecek.