Hafızlar Yarışması Bölge Finali

3 Temmuz 2018 Salı

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın her yıl din görevlileri arasında farklı kategorilerde düzenlediği yarışmalardan birisi olan 'Hafızlık Yarışması Bölge Finali' Kütahya’da gerçekleştirildi. 10 ilin birincisi Kur’an bülbülleri, Türkiye Finaline kalmak için seda ve makamlarını yarıştırdı.

Kur’an bülbülleri, hafızlık yarışması bölge finali için Kütahya’da bir araya geldi. Diyanet İşleri Başkanlığının Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla düzenlediği hafızlık yarışmasının bölge finaline 10 ilden hafızlar katıldı.

10 il birincilerinin yarıştığı bölge finalinde Hakan Tuparlak birinci oldu

Tarihi Ulu Cami'de yapılan yarışmada Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Edirne, Kocaeli, Kütahya, Sakarya, Tekirdağ ve Edirne’den erkek hafızlar ter döktü. Kocaeli’den hafız din görevlisi Hakan Tuparlak birinci olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Yarışmaya Sakarya’dan katılan Murat Ekinci ikinci, Muhammet Emin Çalıklı ise üçüncü oldu. Yarışma sonunda dereceye girenler ile yarışmaya katılan hafızlara çeşitli hediyeler takdim edildi. Yarışmada dereceye giren hafız din görevlileri bölge temsilcileri olarak Türkiye finalinde yarışacak.