Din İstismarının Önlenmesi Panelleri

21 Nisan 2018 Cumartesi

Doğru dini bilginin topluma en doğru ellerden ulaştırılması ve din istismarının önlenmesi için Diyanet İşleri Başkanlığı tüm birimleriyle adeta bir seferberlik halinde… Bu kapsamda Afyonkarahisar, Bitlis ve Samsun’da Din İstismarının Önlenmesi" panelleri düzenlendi. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen, “Gençlerimiz alevli çukurlara gidiyor!” dedi ve Deizm konusunda uyarıda bulundu.

Afyonkarahisar’daki "Din İstismarının Önlenmesi" paneline Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen katıldı. İşliyen; Vatandaşları son zamanlarda sıkça gündeme gelen Deizm’e karşı uyardı.
 
Başkan Yardımcısı İşliyen, mevcut ortamda din görevlilerinin, yanlış dini yorum ve akımlar, dini suistimal eden örgütler konusunda toplumu bilinçlendirmek için seferber olması gerektiğini ifade etti.  “Daha çok çalışmalıyız!” dedi.
 
Samsun’daki panelde ise Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut önemli mesajlar verdi. Din istismarcısı örgütlerin milletin değerlerine ve toplumsal birliğe kast ettiğini söyledi. Din görevlilerinden sadece mesaj vermek yerine, toplumu bu tür yapılara karşı korumak için daha aktif olmalarını istedi.
 
Bitlis’teki Din İstismarı Panelin'de konuşan Bitlis Valisi İsmail Ustaoğlu; “En büyük silahımız birliğimiz, kardeşliğimiz ve dayanışmamızdır." dedi.
 
Din İstismarının Önlenmesi Panel'leri
Afyonkarahisar, Samsun ve Bitlis’te din görevlilerinden daha aktif çalışmaları istendi.