Afrin'den Acı Haber Uzman Çavuş Taner Çobanoğlu Şehit Oldu

21 Nisan 2018 Cumartesi

Afrin'den Acı Haber;  Afrin’den görev yapan askerlerden bir Şehit haberi daha geldi… Teröristlerce tuzaklanan mayının patlaması sonucu Uzman Çavuş Taner Çobanoğlu şehit oldu… Fırat Kalkanı Harekatına da katılan şehit'in o dönem, bölgedeki Mehmetçiğin karşılanışı ve Suriyeli çocuklarla ilgili söylediği sözler yürekleri titretti… 

Afrin’i terör örgütü PKK-PYD'den temizleyen Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu bölgeye barış ve huzur getirirken, yerleşim yerleri ve kırsalda tuzaklanan mayın ve el yapımı patlayıcıları da bir bir imha ediyor… Bugüne kadar Afrin’de tuzaklanan 103 adet bomba imha edildi.

İmha operasyonları sürerken, maalesef bir acı haber daha geldi. Afrin'in batısındaki Şeyh Hadid beldesine bağlı Dermeşkanlı köyünde teröristlerce döşenen mayının patlaması sonucu Piyade Uzman Çavuş Taner Çobanoğlu Şehit oldu.  

Şehit Çobanoğlu’nun Fırat Kalkanı Operasyonu'nda da görev aldığı ve El Bab’ta görev yaparken bir yerel gazeteye röportaj verdiği ortaya çıktı. Suriye’de görev yapan Mehmetçiği karşılanması ve yaşadığı duyguları anlattığı cümleler, gözleri yaşarttı.

"Bölge halkının bize olan bakışı görülmeye değer. Cumhurbaşkanı'mıza ’Tayyip Baba’ diyorlar. Bir dilim ekmeği, suyu bizimle paylaşıyorlar. Bizlere yardımcı olmak için bir birleriyle yarışıyorlar. Siz hangi askerin kucağına savaşta koşarak gelen çocuk gördünüz? Bizlerin kucaklarına koşarak gelen, hediyeler veren, birlikte oyun oynayan çocuklar var burada. El Bab’lı çocukların Türk Askeriyle el sıkışmasını, selam vermelerini, gülümsemelerini ömrüm boyunca unutamam.”

Kahraman Şehit'in cenazesi önce ailesinin yaşadığı Kayseri'deki evine götürüldü. 

Orada helallik alınmasının ardından naaşı memleketi Bursa'ya uğurlandı.

Şehit Uzman Çavuş Taner Çobanoğlu’nun cenaze namazı Osmangazi İlçesindeki Mihraplı Camii’nde kılındı. Namazda Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'da saf tuttu.

Şehit'in naaşı dualar ve tekbirlerle Hamitler Mezarlığı'ndaki Şehitliğe defnedildi.