Dini Yayıncılıkta Diyanet’in Yeri

8 Mart 2016 Salı

Diyanet İşleri Başkanlığı yazılı ve görsel olarak birçok alanda eserlerini yurtiçinde ve yurtdışında vatandaşların hizmetine sunuyor. Başkanlık geçen yıl 17 farklı dil ve lehçede 592 bin eser bastı. Basımı tamamlanan eserler arasında Kur'an-ı Kerim meali, temel dini ve islami bilgiler ile eğitici ve kültürel içerikli birçok eser yer alıyor. 

Son Bir Yılda 17 Dilde 592 Bin Dini ve Kültürel İçerikli Eser Basıldı

Kürtçe, Almanca, Fransızca, Rusça, Çince, İtalyanca, Ermenice, Gürcüce, Kazakça, Romence, Tatarca, Danca ve Azerice olmak üzere 13 dilde, 78 bin Kur'an-ı Kerim meali basıldı.

Öte yandan, bugüne kadar yabancı dil ve lehçelerde yayımlanan 26 dilde 206 eser, dijital ortama aktarılarak internet ortamında erişim imkanı sağlandı."Öğreniyorum Serisi"ne ait yabancı dil ve lehçelerde eserlerden 310 bin, "Kitabımı Öğreniyorum" eserinden ise İngilizce, Almanca, Rusça ve Çince olarak 151 bin basım yapıldı.

"Peygamberimi Öğreniyorum"u İngilizce, Almanca, Rusça, Arnavutça ve Çince basan başkanlık, "Dinimi Öğreniyorum", "İbadetimi Öğreniyorum", "Dualarımı Öğreniyorum" eserlerinin de rusça basımını gerçekleştirdi.