Dini Yayınlar Genel Müdürü Kurt: “Bu ödül, sorumluluğumuzu artırmıştır.”

24 Mart 2021 Çarşamba

Dini Yayınlar Genel Müdürü Kurt: “Bu ödül, sorumluluğumuzu artırmıştır.”

Diyanet TV, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen “2020 Erişilebilirlik Yılı” kapsamında, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının 9 kategoride düzenlediği, ‘Türkiye Erişilebilirlik Ödülleri’nin, ‘Erişilebilir Medya İçeriği Kategorisi’nde jüri birinciliği ödülüne layık görüldü. 

Diyanet TV’ye verilen Erişilebilir Medya İçeriği Kategorisi’nde jüri birinciliği ödülünü, Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Doç. Dr. Fatih Kurt, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın elinden aldı.

Diyanet TV adına ‘Erişilebilir Medya İçeriği Kategorisi’nde jüri birinciliği ödülünü almasının ardından Diyanet TV’ye açıklamada bulunan Dini Yayınlar Genel Müdürü Kurt, “Bu ödül, bizim ve kanalımız için önemli bir enerji ve sinerji oluşturacaktır. Önümüzdeki süreçte, engelli bireylere yönelik programlar artarak devam edecektir. Bu ödül, sorumluluğumuzu ve daha fazlasını yapmamız gerektiği noktasında ödevlerimizi, bize hatırlatmıştır.” dedi.  

Dini Yayınlar Genel Müdürü Kurt, Diyanet TV’nin engellilere ilişkin yaptığı program içeriğiyle ilgili de şu ifadeleri kullandı:

“Diyanet Televizyonumuzda devam eden yayınlarda işaret dili ile çevirilen programlar var. Kur’an-ı Kerim surelerini, namaz dualarını, Cuma hutbelerini Peygamber Efendimiz’in hayatını ve çocuklarımızın dinini öğrenmesi için hazırlanan yaz eğitimi programlarını arşivimizden işaret diliyle bulabilme; izleme imkanı vardır.”

Kurt, toplumun her kesimine ulaşmayı amaçlayan Diyanet TV’nin, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ödev bilinciyle engelli bireylere yönelik programlarını artıracağını kaydetti.