Dini Yayınlar Tanıtım Toplantısı

12 Aralık 2018 Çarşamba

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, başkanlığın televizyon, radyo ve basılı yayınlarıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Dini yayınlar tanıtım ve istişare toplantısında değerlendirmelerde bulunan Kurt, Diyanet yayınlarının toplam basılı eser sayısının 1550’nin üzerinde olduğunu belirtti.

Diyanet televizyonunun yayın ilke ve amaçlarını da anlatan Kurt, “Hedefimiz doğru dini bilgiyi insanlara ulaştırmak ve Diyanet TV’den toplumun, bir okul gibi istifa etmesini  sağlamak” dedi.

Kurt: ''Diyanet TV’nin insanlarımız için bir okula dönüştürülmesini istiyoruz’’

Ankara’da Diyanet İşleri Başkanlığı dini yayınlar tanıtım ve istişare toplantısı gerçekleştirildi. Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, başkanlığın basılı yayınlar, radyo ve televizyon yayınları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Tüm yayınlarda ana hedefin sahih dini bilgiyi en doğru ve etkili şekilde insanlara aktarmak olduğunu belirtti. 

Kurt, önemli eserlerden biri olacak olan konulu tefsir çalışmasının tamamlanacağı tarihe dair, 1 yıl sonrası için planlama yapıldığını söyledi. Diyanet yayınlarında önümüzdeki dönemde, özellikle gençlere yönelik çalışmalara da ağırlık verilecek.

Fatih Kurt, Diyanet İşleri Başkanlığının basılı yayınlarıyla ilgili son rakamları da açıkladı; “Bin 500 ün üzerinde farklı eseri toplumumuzun halkımızın hizmetine sunmuşuz. 400 küsur eserimiz güncel olarak yayında yani ben Diyanetin şuanda bütün ayınlarını alabileceğim eserlerini alayım dediğinizde 400 küsur civarında eseri alabiliyorsunuz. Ama dünden bugüne bakıldığında 1550 den fazla eseri insanımızın istifadesine sunmuşuz."