DİTİB Merkezi’nde Karne Sevinci

11 Temmuz 2018 Çarşamba
DİTİB Merkezi’nde Karne Sevinci

Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB Genel Merkezi’nde, Kur’an eğitimi alanlar karne sevinci yaşadı. Öte yandan, Suriye İdlib’te, Türkiye sınırındaki atme kamplar bölgesinde hafızlığını tamamlayan 83 öğrencinin icazet töreni vardı. 

Almanya’da Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenen 410 öğrenci karne aldı

Yüzlerce çocuk Kur'an-ı Kerim okumayı öğrendi, ardından karne heyecanı yaşadı. Almanya'nın Köln kentinde "Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler" eğitimi alan 410 öğrenci için Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB Genel Merkezi'nde tören düzenlendi.

Öğrencilerin aileleriyle birlikte katıldığı törende Kur’anı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Selavatlar getirildi. Programın sonunda 2017-2018 eğitim yılı birincileri açıklandı. Ardından öğrenciler karnelerini aldı. Benzer bir mutluluk da İdlib’de yaşandı. Suriye’de Esed Rejiminin hava saldırılarından kaçan 600 bin sivilin yerleştiği Suriye’nin Türkiye sınırındaki atme bölgesinde hafızlar icazet aldı. 

Türkiye sınırındaki atme kamplar bölgesinde 83 çocuk hafızlığını tamamladı

Türkiye sınırındaki atme köyünde eğitimlerini  tamamlayan 83 kursiyer hafız olma mutluluğuna erişti. İcazet için özel bir program düzenlendi. Yaşları 13 ila 18 arasında değişen hafızlar kıraatleri ile dinleyenleri mest ederken, törende aileleri de onları yalnız bırakmadı. Genç hafızlara erken yaşta Kur’an-ı Kerim’i ezberlemenin öneminin farkında olan hafızlar icazet belgelerini alırken, çeşitli hediyelerle de ödüllendirildiler.