Diyanet 9 bin 500 Personel Alacak

4 Şubat 2019 Pazartesi
Diyanet 9 bin 500 Personel Alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı toplumun her kesimine doğru dini bilgiyi ulştırmak için teknik ve personel anlamında hergün gücüne güç katıyor. Bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığınca, sözleşmeli Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam Hatip ve Müezzin Kayyım pozisyonlarına 9 bin 500 personel alınacak. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 7-15 şubat tarihlerinde başvurularını yapması gerekiyor.

6 bin imam hatip 3 bin kur’an kursu öğreticisi ve 500 müezzin kayyum alınacak

Diyanet İşleri Başkanlığı sahihi dini bilgiyi vatandaşlara ulaştırmak için teknik alt yapı ve personel gücüyle faaliyetlerini sürdürüyor. Camiler, Kur’an kursları’nın yanında toplumun her kesimiyle farklı alanlarda bir araya gelerek doğru dini bilgiyle vtanadaşları buluşturuyor. İşte bu kapsamda Diyanet İşleri Başkanlığınca, sözleşmeli Kur'an Kursu Öğreticisi, İmam Hatip ve Müezzin Kayyım pozisyonlarında istihdam gerçekleşttirilecek.

3 bin kuran kursu öğreticisi, 6 bin imam hatip ve 500 müezzin kayyım olmak üzere 9 bin 500 sözleşmeli personel alınacak. 2018 KPSS puan sırası esas alınarak alım yapılacak boş kadro sayısının 3 katı kadar aday sözlü sınava çağrılacak.

Başvuru yapacakların, 2018 kpss (b) grubundan lisans mezunları için kpss p124, önlisans mezunları için kpss p123, ortaöğretim mezunları için kpss p122 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekecek.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 7-15 Şubat'ta dibbys.diyanet.gov.tr/ıkys/sinav/kurumdisi/" internet adresi üzerinden sınav başvuru programı aracılığı ile 4-b sözleşmeli alımı sınav başvuru formunu dolduracak.

Formu dolduran adaylar, sınav başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il veya ilçe müftülüğüne 7-15 şubat 08.30-16.30 saatleri arasında şahsen müracaat edecek. Alımlara ilişkin detaylı bilgiye, Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.