Diyanet Çocuklar İçin Engelleri Kaldırdı

11 Mart 2016 Cuma

Diyanet İşleri Başkanlığı çocuklar için engelleri kaldırdı. Namaz sure ve dualarını miniklerin dünyasına girerek anlatan ve çocukların çok sevdiği Cemil Dede kitapları Brail alfabesiyle basıldı. Başkanlık şimdiye kadar 4 bin görme engelli çocuğa bu eseri ulaştırdı. 

Cemil Dede Kitapları Görme Engelli Çocuklar İçin Brail Alfabesiyle Basıldı 

Çocukların merakla, ilgiyle okuduğu, islami bilgilerle tanıştığı cemil dede kitapları; görme engelli çocukların dünyasına da girdi. Cemil dede; namaz sure ve dualarını çocuklara hikayeleştirerek anlatan ve öğreten bir kitap serisi… Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu eserinden şimdiye kadar pekçok çocuk yararlandı. Görme engelli çocukları da unutmayan başkanlık, bu özel eseri onlar için Brail alfebesiyle bastırdı.

Görme ve İşitme Engellilerle Çalıştay Düzenlenecek, Onların Talepleri Dinlenecek

Çocukların cemil dedesi, her surenin manasını ayrı ayrı anlatıyor. Bu nedenle eser çok beğeniliyor.Görme engelli çocuklar için hazırlanan cemil dede serisi ücretsiz olarak dağıtıldı. Sadece cemil dede çalışması değil… işitme ve görme engellilerin din eğitimi için şimdiye kadar pekçok çalışmaya imza atan Diyaneti İşleri Başkanlığı; engellilerin talepleri bir de onlardan dinlecek.